ایمیل مارکتینگ یکی از بهترین روش های تبلیغات آنلاین است، به ازای هر یک دلار که در ایمیل مارکتینگ هزینه می شود، حدود 44 دلار بازگشت سرمایه خواهد داشت.

ایمیل مارکتینگ چیست؟

عمل ارسال ایمیل به دسته ای از کاربران یا مخاطبین یا مشتریان فعلی یا بالقوه جهت معرفی محصولات و خدمات که در جهت افزایش فروش انجام می شود را ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی می نامند.

همانطور که می دانید امروزه برای استفاده از حداکثر امکانات موبایل باید حداقل یک حساب ایمیل را به گوشی خود متصل کنید. این خود نشانه رشد اینگیجمنت مردم با ایمیل های تجاری را افزایش می دهد.

طبق نظر سنجی های اخیر از هر 38 گیرنده ایمیل های تجاری دریافت میکنند 1 نفر تبدیل به مشتری می شود.

به ازای هر یک دلار که در ایمیل مارکتینگ هزینه می شود، حدود 44 دلار بازگشت سرمایه خواهد داشت.

در سال 2019 حدودا سیصد و پنجاه میلیون دلار شرکت ها و کمپانی ها صرف ایمیل مارکتنیگ کرده اند.

اغلب مردم ایمیل های خود را در گوشی خود مشاهده می کنند در سال 2019 هفت میلیارد نفر در سراسر جهان از ایمیل استفاده میکنند.

ارسال کلیپ های تبلیغاتی در محتوای ایمیل نرخ اینگیجمنت را افزایش میدهد. استفاده از ایمیل در کسب و کارهای B2B بسیار فیدبک خوبی دارد.

 

مزایای ایمیل مارکتینگ چیست؟

ایمیل مارکتینگ بسیار ارزان است

استارت آپ ها و کسب و کارهای کوچک میتوانند بدون تعیین بودجه از این ابزار آنلاین مارکتنیگ استفاده کنند. بسیاری از سرویس دهنده های ایمیل این امکان را به شما می دهند که تا 100 الی 1000 ایمیل رایگان در روز ارسال کنید.

 

ایمیل ها میتوانند بسیار زیبا باشند

شما می توانید ایمیل های ارسالی خود را با عکسها و کلیپ هایی از محصولات و خدمات خود تلفیق کنید و سبب افزایش نرخ اینگیجمنت مخاطبین شوید. شما می توانید یک ایمیل متناسب با برند تجاری خود را طراحی و ارسال کنید.

 

فیدبک ایمیل مارکتنیگ مشخص است

اغلب سرویس های ایمیل های انبوه به شما این امکان را میدهند که بتوانید گزارشاتی بعد از ارسال ایمیل مشاهده کنید و میزان باز شدن و حتی کلیک شدن آن را مشاهده کنید.

 

ایمیل مارکتینگ بسیار راحت است

بازاریابی برای عموم آزاد است و محدودیت های خاصی ندارد. مهم نیست که شما صاحب یک کسب و کار بزرگ هستید یا یک کسب و کار نوپا می توانید به راحتی از این روش استفاده کنید.

 

ایمیل مارکتینگ سبب افزایش اعتبار و اعتماد می شود

بعد از ارسال مکرر ایمیل سبب می شود مخاطبین شما به شما اعتماد کنند، مخصوصا اگر آخرین تغییرات در محصولات و مطالب جدید را برای کاربران خود ارسال کنید. به مرور زمان نام تجاری شما به یادها ماندگار خواهد شد و همچنین سبب اعتماد بیشتر مخاطبین و مشتریان شما می شود.

 

آیا ایمیل مارکتینگ برای سئو سایت موثر است؟

قطعا بله، بعد از ارسال ایمیل های انبوه به دسته ای از کاربران که خود مایل به دریافت این ایمیل ها هستند قطعا و مسلما بروی سئو سایت شما تاثیر خواهد گذاشت. ایمیل های باز شده سبب افزایش نرخ کلیک شدن و سبب بهبود سئو خارجی سایت شما می شود. شما با استفاده از ایمیل کاربران خود را به صفحه لندینگ پیج خود هدایت می کنید که در بهبود سئو سایت شما موثر است بلکه افزایش فروش خدمات یا کالاهای شما افزایش پیدا می کند.

 

انواع ارسال ایمیل

ایمیل های انبوه

این دسته از ارسال ایمیل به صورتی است که به گروهی از مخاطبین ارسال می شود و بیشتر حالت تبلیغاتی را در پی دارد. بر فرض مثال آشنایی مخاطبین با تخفیفات محصولات یا خدمات و غیره

 

ایمیل های تعاملی

این دسته ارسال حالتی است که طی تعاملات کاربران با سایت، اپلیکیشن ها یا هر سامانه دیگری مرتبط با کسب و کار شما، به کاربران ارسال می شود. به عنوان مثال ارسال ایمیل خوش آمد گویی بعد از ثبت نام کاربر در سایت یا ثبت نام در  اپلیکیشن های شما، یا اطلاع رسانی از ثبت سفارش انجام شده هنگام خرید یک محصول یا خدمات از سایت شما،این گونه ایمیل ها را ایمیل ها تعاملی می گویند.

 

چند نکته مهم

به یاد داشته باشید که حتما لیست ایمیل خود را بسازید و آن را هرگز نخرید تیم مارکتینگ تیسان وب میتواند در این مرحله کمک کند زیرا ما با استفاده از ابزارهای متنوع لیست ایمیل مرتبط به کسب و کار شما فراهم می کنیم.

بهتر است قبل از ارسال ایمیل های انبوه اینکار با مجوز مخاطب انجام شود و به شما به چشم یک ارسال کننده اسپم نگاه نکنند.

دوره های ارسال ایمیل را با فاصله انجام دهید.

به یاد داشته باشید که هرگز تایم دقیق دریافت ایمیل را نمی توان مشخص کرد زیرا پروتکل ایمیل طبق استانداردها جهانی به این شکل رفتار میکند.

اگر به دنبال فیدبک سریع هستید ایمیل مارکتینگ را فراموش نکنید و این نکته را به یاد داشته باشید که این کار را با افزایش ترافیک برای سایت خود انجام دهید.

یکی از ماموریت های تیم دیجیتال مارکتینگ تیسان وب در کنار شما بودن است تا شما را با روش صحیح انجام ایمیل مارکتینگ آشنا کند و با استفاده از ابزارهای متعددی که توسط مجموعه ایجاد شده، این روش بازاریابی را به درستی انجام دهید.

میتوانید با خیال راحت اینکار به ما بسپارید، ما با استفاده از بهترین ابزارها، ایمیل مارکتینگ شما را انجام خواهیم داد و نتیجه و فیدبک استفاده از این ابزارهای بارزِ این نوع بازاریابی را به شما تقدیم خواهیم کرد.

ایمیل مارکتینگ یکی از بهترین روش های تبلیغات آنلاین است، به ازای هر یک دلار که در ایمیل مارکتینگ هزینه می شود، حدود 44 دلار بازگشت سرمایه خواهد داشت.