1. تیسان وب
  2. دیجیتال مارکتینگ

خدمات دیجیتال مارکتینگ تیسان وب در حال حاضر شامل : تولید محتوا، سئو سازی متون های ارسالی شما، مدیریت شبکه های اجتماعی و تبلیغات اینترنتی می باشد.تیم دیجیتال مارکتیگ تیسان وب در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات فعالیت می کند و خدمات ما صرفا در همین حوزه می باشد.

بررسی سئو و ارتقاء سئو

بررسی سئو و ارتقاء سئو

سئو یا SEO مخفف Search Engine Optimization است و به معنای بهینه سازی برای موتور های جستجو می باشد.که هر چه سئو شما قوی تر باشید باعث بالا رفتن رنک شما می شود و در نهایت باعث رونق تجارت شما می شود.

تولید محتوا متنی

تولید محتوا متنی

نوشتن و به اطلاع رسانی مبحث یا مطالب و یا تلاش برای تبدیل شکل های دیگر محتوا به حالت نوشتاری را تولید محتوای متنی می گویند. محتوای متنی برای سئو سازی بسیار مهم است.با تولید محتوا شما میتوانید تمام بخش های کاری خود را به صورت مفصل توضیح دهید و تمایز خود را با رقبای خود مطرح کنید و به تفصیل نحوه خدمات رسانی یا محصولات خود را برای آنها بیان کنید.

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ یکی از بهترین روش های تبلیغات آنلاین است، به ازای هر یک دلار که در ایمیل مارکتینگ هزینه می شود، حدود 44 دلار بازگشت سرمایه خواهد داشت.

اس ام اس مارکتینگ

اس ام اس مارکتینگ

اس ام اس مارکتینگ یکی از ابزارهای بازاریابی آنلاین است.شما میتوانید با تهیه پنل پیامکی شروع به ارسال پیامک به مشتریان هدف خود کنید و همینطوری شروع به ایجاد لیست شماره تلفن های خود کنید.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

"به هر گونه بازاریابی محصولات و خدمات که از طریق دستگاه های الکترونیکی انجام می شود را دیجیتال مارکتینگ میگویند"

نیل پتل (Neil Patel)

دیجیتال مارکتینگ در صد سال پیش نیز وجود داشته، زمانی که رادیو اختراع شد بسیاری از کمپانی ها تبلیغات محصولات و خدمات خود را بروی این بستر انجام می دادند که امروزه نیز استفاده می شود.

 

انواع دیجیتال مارکتنیگ

آفلاین مارکتینگ

پیش از آنکه به آنلاین مارکتینگ بپردازیم به آفلاین مارکتینگ می پردازیم که در واقع همان ابزار های که به صورت سنتی استفاده می شوند مانند رادیو مارکتینگ، تبلیغات محیطی، تلویزیون مارکتینگ، تلفن مارکتینگ را میتوان نام برد.

 

رادیو مارکتینگ چیست؟

 تبلیغ صوتی محصولات و خدمات در بستر رادیو که هنوز بسیار از شرکت های در سراسر جهان از آن استفاده میکنند. در ایران نزدیک 35 تا 40 درصد به رادیو گوش فرا میدهند. بنابراین در کشور عزیزمان ایران این نوع تبلیغات هنوز زنده است.

 

تلویزیون مارکتینگ چیست؟

بازاریابی محصولات و خدمات در بستر تلویزیون که میتواند به صورت فیلم های کوتاه و بنرها و زیرنویس ها اتفاق بیافتد

یکی از گران ترین نوع آفلاین مارکتینگ محسوب می شود. در سراسر جهان اینگونه بازاریابی ها هنوز باب است. در ایران این هزینه فقط برای شرکت های بزرگ و مادر مقدور است و کسب و کارهایی که تازه پا به عرصه مارکتینگ گذاشته اند اغلب توان مالی این روش بازاریابی را ندارند زیرا که شامل هزینه های بسیار زیادی است، این روش فیدبک بسیار خوبی در کشورمان را به همراه دارد.

 

تلفن مارکتینگ چیست؟

استفاده از شماره تلفن های افراد جامعه و سعی در فروش، طی یک تماس تلفنی کوتاه

 یکی از بدترین نوع های مارکتینگ در جهان است مگر اینکه با روش های آنلاین ترکیب شود در غیر اینصورت برای چرخه تبلیغات و برندینگ بسیار مضر است و سبب تخریب بازاریابی و نام نشان بیزنس می شود.

اگر این روش با روشهای جدید ترکیب نشود سبب مزاحمت برای افرادی که تا کنون با کمپانی در ارتباط نبوده اند می شود و اغلب سعی می شود محصولات و خدمات به افرادی فروخته شود که ارتباطی به مجموعه ندارد و این خود بیشتر سبب هزینه می شود.

 

تبلیغات محیطی چیست؟

استفاده از بنر ها و بیلبوردهای سطح شهر که جهت آشنایی افراد جامع با محصولات و خدمات کسب و کار شما انجام می شود را تبلیغات محیطی می نامند. که خود روش آفلاین مارکتینگ محسوب می شود

 این حالت از تبلیغات تقریبا فیدبک بسیار بالایی را برای شرکت ها دارند زیرا که روزانه تعداد بسیار زیادی از رقبهای کسب و کارها در این فضا مشغول به رقابت هستند. در تهران این رقم به نزدیک 4 تا 5 هزار سازه تبلیغاتی را در بر میگیرد. بهتر است زمانی که از این روش بازاریابی استفاده میکنید نوک پیکان هدف خود را به سمت آنلاین مارکتینگ سوق دهید. زیرا که سبب از دست رفتن و هدایت نشدن ترافیک های تبلیغاتی می شود.

بسیاری از شرکت های بزرگ علاوه بر استفاده از ابزارهای قدیمی و سنتی در امر بازاریابی از آنلاین مارکتینگ برای فروش خدمات و محصولات خود استفاده میکنند و نمی دانند که ابزار های قدیمی دیگر کاربردی ندارند، هر چند که در سال های اخیر ابزارهای آنلاین مارکتینک جایگزین این ابزارها شده.

 

معایب آفلاین مارکتینگ به صورت خلاصه

در این نوع تبلیغات مشتری هدف را نمی توانید به صورت دقیق و سفارشی مورد بازاریابی خود قرار دهید.

بررسی فیدبک این نوع تبلیغات بسیار مشکل و سخت بوده.

برخی از آنها نیازمند انرژی زیاد است.

هزینه های این روش مارکتینگ نسبتا بالا است.

بازگشت هزینه تبلیغات به ندرت و به سختی اتفاق می افتاد

 

آنلاین مارکتینگ چیست؟

اگر بخواهیم در یک جمله کوتاه آنلاین مارکتینگ را توضیح دهیم استفاده از بستر اینترنت برای بازاریابی محصولات و خدمات که میتوان این امر را از طریق ابزارهای متفاوت انجام داد.

در این روش بازاریابی مشتریان هدف، بسیار دقیق تر هدف مارکیتنگ قرار میگیرند و در صورت نداشتن فیدبک از کانال ها و ابزارهای متعدد آن روش کنار گذاشته می شود. در این روش بازدهی مارکتینگ بسیار به صرفه تر و بهینه تر است.

 

روش های آنلاین مارکیتنگ و ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

اس ام اس مارکتینگ

بازاریابی پیامکی یکی از روش ها آنلاین مارکتینگ است که برای انجام آن به روش صحیح باید یکسری نکات و استراتژی ها را بررسی کنیم، پیش نیازات این روش مارکتینگ در ابتدا تهیه کردن یک پنل پیامکی و سپس شماره های اختصاصی و همینطور لیست از شماره تلفن های مرتبط به کسب و کار شما است.

 

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ در 20 سال گذشته یکی از روشهای بسیار مهم مارکتینگ بود و به مرور زمان این روش به ندرت استفاده می شد، منتها بعد از ظهور اسمارت فون ها یا همان گوشی های هوشمند امروزی این روش بازاریابی با فیدبک بسیار بالاتری نسبت به گذشته در حال استفاده است. در این روش اغلب کمپانی ها طی دوره های مشخص، خدمات یا محصولات خود را به مشتریان سابق و بالقوه خود ایمیل ارسال میکنند. بسیار از سایت ها و اپلیکیشن ها از این روش جهت جمع آوری لیست ایمیل های مشتریان بالقوه خود را فراهم میکنند در جهت فروش محصولات یا اطلاع رسانی در مورد خدمات خود استفاده می کنند.

 

بازاریابی اتوماتیک

 این روش بازاریابی بسیار باب شده است به حالتی که سهمی از فروش را به افراد کمپین و افراد مشتاق که در سامانه ای مشخص ثبت شده اند یا به صورت سنتی مدیریت جمع آوری می گردنند، انجام میشود. بسیاری از شرکت های هاستینگ در سراسر جهان از این روش استفاده میکنند تحت عنوان Affiliate marketing نیز شناخته می شود.

 

بررسی سئو و ارتقاء سئو

همانطور که میدانید اغلب مردم برای یافت محصولات یا خدمات مورد نیاز خود از گوگل استفاده میکنند. اگر سایت شما در کلمات مرتبط به کسب و کار خود در گوگل به رَنک یک ام دست یابد مسلما و قطعا ترافیک زیادی به سمت سایت خود هدایت کرده اید (منظور از ترافیک تعداد افرادی که بروی لینک سایت یا صفحه شما در گوگل کلیک میکنند و وارد سایت شما یا به لندینگ پیج، شما هدایت می شوند گفته می شود) هر چه ترافیک سایت شما بیشتر باشد فروش خدمات یا محصولات شما به شدت افزایش پیدا میکند این روش مارکتینگ به تنهای به کسب و کار شما بسیار کمک خواهد کرد.

سئو به معنی بهینه سازی صفحات وب برای موتور های جستجو می باشد .کلمه SEO  مخفف (Search Engine Optimization ) است. از آنجا که گوگل قوی ترین و برترین موتور جستجو در دنیا است اغلب صفحات برای گوگل سئو می شوند. سئو در واقع استفاده از استراتژی های متعدد و انجام سلسله کارها ای که  طبق اصول و تغییرات الگوریتم گوکل انجام میشود.

می توانید سئو را به عنوان یک پازل چند تیکه فرض کنید که تا تمامی قطعات این پازل را در کنار هم قرار ندهید سئو سایت شما افزایش پیدا نمیکند.

 

تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی  یا (PPC  مخفف Pay Per Click) به انواع مختلفی دسته بندی می شود منتها منظور ما تبلیغات کلیکی گوگل است.شرکت گوگل ابزاری به صاحبان بیزینس ارائه داده تحت عنوان Google Advword که بعد از شارژ حساب Adsence گوگلی خود شما میتوانید کلمات کلیدی مرتبط به کسب و کار خود را هدف قرار داده و به ازای پرداخت مبلغی به دلار، لینک سایت شما در صفحه اول نشان داده شود. (البته این بستگی به رقبای شما نیز دارد) با کلیک هر کاربر بروی لینک شما مبلغی از مبلغ شارژ شده برای آن کلمه کلیدی کم می شود تا زمانی که این مبلغ شارژ به صفر برسد لینک شما در گوگل نمایش داده خواهد شد.

این روش آنلاین مارکتینگ بسیار باب بوده و برای شرکت های نو پا این عملیات بسیار مفید بوده است.

 

تبلیغات محتوایی یا مارکتینگ به سبب تولید محتوا

 یک روش بسیار جالب و تقریبا ارزان تولید محتوا است. در این روش شما با بررسی نیاز کاربران در زمینه فعالیت کمپانی خود شروع به تحقیق کرده و بعد تحقیقات و اتفاقاتی که طی روال توسعه کسب و کار خود با آن روبرو می شوید سعی در ایجاد محتوای که پاسخ به سوال بسیار از مشتریان یا مردم در زمینه کاری شما است می پردازید.

اغلب استفاده از این روش در سایت و شبکه های اجتماعی کاربرد بیشتری دارد. این محتوای تولیدی میتواند متن،فیلم،صوت یا هر چیز دیگری باشد. لازم به ذکر است هرچه بهتر نیاز مردم را در محتوای تولیدی خود رفع کنید بازدید بهتری را خواهید داشت.

 

مدیریت شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی یکی از ابزار مهم نه تنها برای استارت آپ ها بلکه برای تمام کسب و کارهای قدیمی نیز کاربرد دارد. زیرا که مخاطبین شبکه های اجتماعی روز به روز بیشتر می شود و با تعیین یک بودجه مشخص برای تبلیغات کالاها یا خدمات شما بسیار سریعتر از وب سایت دیده خواهد شد.

طبق آمار سال های گذشته در ایران 30% از مردم از شبکه اجتماعی اینستاگرام استفاده میکنند که این فرصت بسیار مناسبی است و تقریبا یکی از فعالترین شبکه های اجتماعی کشور محسوب می شود.

مردم روزانه برای خواندن اخبار، سرگرمی، صحبت با دوستان و غیره از شبکه های اجتماعی استفاده میکنند که این فرصت بسیار مناسبی است برای صاحبان کسب و کار که برند خود را در ذهن کاربران همیشگی کنند.

شبکه های اجتماعی متنوعی در حال حاضر وجود دارد و هر شبکه اجتماعی در زمینه و شاخه متفاوتی ابداء شده اند و فعالیت میکنند به عنوان مثال تویتر برای اخبار و تغییرات کمپانی ها استفاده می شود. اینستاگرام جهت به اشتراک گذاری تصاویر و ویدئو ها استفاده می شود. تلگرام، واتس آپ شبکه های اجتماعی مبتنی بر متن هستند. فیس بوک برای دوست یابی استفاده می شود، لینکدین یکی از بارزترین شبکه های اجتماعی جهت استخدام و کاریابی استفاده می شود.

برای بازاریابی محصولات یا خدمات بهتر است ابتدا شبکه اجتماعی مدنظر خود را انتخاب کنید و سپس با تعیین استراتژی فعالیت خود را استارت کنید. تبلیغات در شبکه های اجتماعی اگر به درستی انجام شود با فیدبک بسیار عالی روبرو خواهید شد.

 

انتشار ریپورتاژ آگهی

این ابزار این امکان را فراهم میکند که محتوای تولیدی خود را در سایت ها ی پر بازدید منتشر کنید. اغلب این روش با هدف آشنایی کاربران با خدمات یا محصولات و یا آگاهی از برند انجام می شود. این ابزار نه تنها یکی از ابزار های مفید آنلاین مارکتینگ است بلکه برای سئو سازی در مبحث لینکسازی نیز موثر واقع می شود.

 

ارسال پوش نوتیفیکیشن

پوش نوتتیفیکیشن مانند اس ام اس است که شامل عکس و متن است که میتوانید به کاربران سایت و اپلیکیشن خود ارسال کنید. روزانه تعداد زیادی پوش نوتیفیکشن های مختلف در سراسر دنیا ارسال میگردد که میتوانید اینکار توسط ابزارهای متفاوتی انجام دهید. از آنجایی که استفاده از تلفن همراه بسیار زیاد شده ارسال نوتیفیکشن به شما کمک میکند که با کاربران خود تعاملاتی داشته باشید.

 

آنالیز و تحلیل داده های ایجاد شده

بعد از انجام آنلاین مارکتینگ در روش های متعدد که وجود دارد و استفاده می شود بهتر از فیدبک خود را از شاخه های تبلیغاتی دریافت کرده و آنها را بررسی کنید که خود سبب صرفه جویی در هزینه ها تبلیغاتی می شود و همینطور سبب شناسایی شدن موثر نبودن شیوه تبلیغاتی خواهد شد. ابزارهای بسیار متعدد برای بررسی فیدبک ها وجود دارد که برای هر سکو و رسانه ای متفاوت است. به عنوان مثال Google Analytics یا Google Search Console  و یا بخش آنلایز یا آینسایت شبکه های اجتماعی و ابزارهای متعدد را میتوان بررسی کرد. که نحوه کار با این ابزارها نیاز به مدیر مارکتینگ دارد که نمودارها و بازخوردهای تبلیغاتی را به صورت اجمالی بررسی کنید و سعی در جهت گیری بهتر در دوره های تبلیغاتی بعدی کنید.

برای آشنایی با خدمات تیسان وب در زمینه دیجیتال مارکتینگ می توانید بخش مورد نظر خود را انتخاب کنید و در مورد هر قسمت بیشتر بدانید

خدمات دیجیتال مارکتینگ تیسان وب در حال حاضر شامل : تولید محتوا، سئو سازی متون های ارسالی شما، مدیریت شبکه های اجتماعی و تبلیغات اینترنتی می باشد.تیم دیجیتال مارکتیگ تیسان وب در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات فعالیت می کند و خدمات ما صرفا در همین حوزه می باشد.