1. تیسان وب
  2. دیجیتال مارکتینگ
  3. مدیریت شبکه های اجتماعی

این پدیده نو ظهور در دنیایی اینترنت بسیاری از کسب و کارها را به حالتهای مختلفی تغییر داده است. با همه گیر شدن شبکه های اجتماعی اغلب صاحبان کسب و کار جهت رونق کسب و کار خود به شبکه های اجتماعی علاقه مند شده اند و از آنها به شدت استفاده میکنند و این روش مارکتینگ یکی از کانال های درآمد زایی کمپانی ها شده است.

تعریف شبکه های اجتماعی چیست؟ (سوشال نتورک –Social Network)

شبکه های اجتماعی پدیده ای نو ظهوری نیست،حتی انسان های غار نشین به گرد آتش می نشستند با یکدیگر ارتباط برقرار میکردند.

همانطور که میدانید در تاریخ چند صد سال گذشته، مردم ایران در کنار هم جمع می شدند و کتاب خوانی و همفکری میکردند این خود یک شبکه اجتماعی است.

شبکه های اجتماعی در بُعد های متفاوتی وجود دارد. شبکه اجتماعی مورد بررسی ما شبکه های اجتماعی در حوزه دیجیتال می باشند.

شبکه های اجتماعی که بر مبنای بستر دیجیتال شکل گرفته اند در انواع و اقسام گوناگون و با اهداف متفاوت در اختیار انسان های کنونی قرار دارند.

یکی از بارز ترین مزیت های شبکه های اجتماعی امروزه سبب نزدیکتر شدن و در دسترس بودن انسانها بهم شده است البته به صورت غیر فیزیکی در فضای اینترنتی، با استفاده از شبکه های اجتماعی در لحظه می توانید با تمام دوستان خود در یک لحظه دسترسی داشته باشید حتی اگر هر یک از آنها کیلومترها با شما فاصله داشته باشند.

طبق آمار های موسسات مطالعاتی، یک میلیارد نفر در سراسر دنیا از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند.

 

یک آمار جالب از اینستاگرام : 89% کاربران اینستاگرام غیر آمریکایی هستند و ترکیب جنسیتی با کمی اختلاف برابر است. روزانه 500 میلیون نفر فقط از استوری اینستاگرام استفاده میکنند.

 

آیا این آمارها ذهن شما را مشغول نمیکند؟

در نگاه اول به دید اعداد و ارقام به آنها می نگرید ولی با نگاه دقیق تر به این مسئله در میابید که اگر  سهم شما از این اعداد و ارقام فقط 2 میلیون نفر باشد و تمام آنها بتواند مطلبی را که شما به اشتراک میگذارید، که شامل محتوای معرفی شما باشد یا محصولات و یا خدمات شما  ببینید، چه اتفاقی خواهد افتاد؟

قطعا شما فروش و افزایش فروش خواهید داشت، این روش مارکتینگ فوق العاده و بی نظیر در سال ها پیش وجود نداشته است، بهتر است زودتر از آن استفاده کنید و رونق کسب و کار خود را ببینید.

بسیاری از کسب  کارها را  کسی نمی شناسد و با تعداد خیلی کمتر از این در حال فعالیت هستند در صورتی که پتاسنیل بسیار زیادی دارند... بهتره است این مورد را باهم بررسی کنیم.

 

منظور از مدیریت شبکه های اجتماعی چیست؟

این پدیده نو ظهور در دنیایی اینترنت بسیاری از کسب و کارها را به حالتهای مختلفی تغییر داده است. با همه گیر شدن شبکه های اجتماعی اغلب صاحبان کسب و کار جهت رونق کسب و کار خود به شبکه های اجتماعی علاقه مند شده اند و از آنها به شدت استفاده میکنند و این روش مارکتینگ یکی از کانال های درآمد زایی کمپانی ها شده است.

همانطور که میدانید محبوب شدن در شبکه های اجتماعی کار آسانی نیست و طبق قانون دنیا هیچ گنجی به راحتی بدست نمی آید. بنابراین باید برای رشد کردن در شبکه های اجتماعی تلاش کرد.

اغلب ما میدانیم که شبکه های اجتماعی یک فرصت است ولی هرگز وقت نمیکنیم که اینکار به صورت دقیق انجام دهیم. چه باید کرد؟

اینجا است که مدیران پیج های اینستاگرامی به خدمت گرفته می شوند تا شما را در شبکه ای اجتماعی مدنظر کمک کنند.

مدیریت پیج اینستاگرام به شدت در نگاه اول یک کار ساده لحاظ می شود و حتی در نظر بعضی از افراد یک کار بی اهمیت و کودکانه اما این کار بسیار مهم بود و می تواند برای شما درآمد های میلیادری را به همراه داشته باشد.

می توانید در مورد بلاگرها یا اینفلوئنسر های اینستاگرامی تحقیق کنید خواهید دید که در آمد آنها از کل سازمان بزرگ و پیچیده شما بیشتر است. بنابر به مسئله مدیریت شبکه های اجتماعی به دید منفعت نگاه کنید و منطقی با آن روبرو شوید.

 

مدیریت شبکه اجتماعی یک کار وقت گیر از سلسله کارهای تکراری روزانه است که اگر شما بخواهید خود اینکار را انجام دهید متوجه می شوید که بعد از چند روز دیگه تمایل به انجام آنکار نخواهید داشت.

حتی اگر اینکار را دوست داشته باشید، زمانبندی ها و مطالعات در این زمینه که سریعتر به رشد شما کمک می کند ممکن کمی دشوار باشد و شما را از کارهای روزانه خود بازمیدارد.

 

چرا فعالیت در شبکه های اجتماعی برای کسب و کارها مهم است؟

انتقال حس اطمینان بیشتر

فعالیت داشتن در شبکه های اجتماعی برای کسب و کار شما اطمینان بیشتری را به ارمغان می آورد.

فرض کنید شما برای چندین سال در شبکه های اجتماعی مختلف در حال فعالیت هستید و دنبال کننده گان شما با فعالیت های شما آشنا خواهند شد و برای افرادی که تازه با کسب و کار شما آشنا می شوند نیز همین احساس را خواهند داشت زیرا میتوانند با بررسی پُستهای اشتراکی شما و مطالعه کامنت ها، آنها به شما سریعتر اعتماد میکنند.

 

زودتر کشف می شوید

همانطور که می دانید در شبکه های اجتماعی بازدید بیشتری را تجربه خواهید کرد نسبت به اپلیکیشن و سایت زیرا که برای افزایش بازدید در سایت و اپلیکیشن باید بسیار بیشتر تلاش کرد اما در شبکه های اجتماعی خدمات یا محصولات شما سریعتر دیده خواهد شد.

 

ارتباطات سریعتر

امروزه زندگی مردم پر از مشغله شده است، افراد زیادی به سایت شما سر می زنند ولی اغلب با تیم شما تماس نمی گیرند برای همین است که در سایتها لینک شبکه های اجتماعی بیزینس شما باید وجود داشته باشد، اخیرا چتِ آنلاین را به سایتها اضافه کرده اند که بر این محدودیت فاقد آیند.

اما در شبکه های اجتماعی بازدیدکننده گان محصولات یا خدمات اغلب بلافاصله با شما ارتباط می گیرند و این خود سبب افزایش فروش می شود.

 

امکانات نظر سنجی

امکان نظر سنجی بسیار راحتر است و سریعتر می توانید فیدبک بگیرید.

 

تبلیغات ارزان تر

در شبکه های اجتماعی علاوه بر اینکه نرخ بازدید بیشتری تجربه خواهیم کرد بلکه قیمت تبلیغات در این شبکه ها ارزان تر است. و سریعتر نام تجاری شما را به خاطر می سپارند.

 

صرفه جویی در وقت و هزینه

سوشال نتورک ها به شما این امکان را می دهند که قبل از وارد شدن به یک کسب و کار در سریع ترین حالت ممکن محصولات و خدمات خود را امکان سنجی کنید.این کار توسط استارت آپ ها به شدت استفاده می شود.

به این صورت که قبل از صرف زمان و بودجه بروی هدف مشخصی شروع به نظرسنجی از افراد می کنند و بعد از آن ارزایابی بازار سعی در تولید یا تغییر خدمات خود می کنند که این کار سبب پیش گیری از هدر رفتن سرمایه و انرژی می شود.

 

چگونه از شبکه های اجتماعی درآمد کسب کنیم؟

مثل هر کار دیگری در ابتدا شما باید برای رسیدن به این مطلب تلاش کنید وقت و انرژی زیادی را صرف آن کنید تا بتوانید تعداد زیادی دنبال کننده یا اعضاء داشته باشید. با استفاده از استراتژی های متفاوت این مرحله را طی می کنید.

لازم به ذکر است، به عنوان مثال برای جذب 10 هزار دنبال کننده یا فالوور نیازمند آن هستید که به صورت استمراری یکسری استراتژی های انجام دهید که شامل تولید محتوا، ایجاد کمپین تبلیغاتی و غیره است.

بعد از رسیدن به حد مدنظر شروع به گسترش تبلیغات میکنید بعد از گسترش تبلیغات و افزایش دنبال کننده گان مطالب شما در فضای مجازی دیده می شود و افراد و کمپانی های مختلفی به شما پیشنهاد تبلیغات خواهند داد که سبب کسب درآمد شما، فقط از جنبه تبلیغاتی می شود.

علاوه بر این اگر شما محصولاتی را به فروش می رسانید قطعا فروش شما در جنبه های دیگر افزایش پیدا می کند.

 

مدیریت شبکه های اجتماعی در تیسان وب به چه صورت است؟

گروه دیجیتال مارکتینگ تیسان وب با توجه به فراگیر شدن استفاده از شبکه های اجتماعی نهایت تلاش خود را می کند که نیاز شما را در این زمینه برطرف سازد.

از آنجا که وظایف جهت مدیریت پیج زیاد و گاها تخصصی است، تیم دیجیتال مارکتینگ تیسان وب به شما چندین پیکج مدیریت شبکه های اجتماعی را پیشنهاد میکند که در هر پیکج قیمت و خدمات مشخص است.

به خاطر داشته باشید در بعضی از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام در چند سال گذشته با استفاده از بات های اینستاگرامی که سعی در اتوماسیون مدیریت پیج ها استفاده می شد و خرید فالور های فیک و جعلی باب شده بود.

 

هر دو این روش منسوخ و در واقع بلا استفاده است.

ما روند مدیریت شبکه های اجتماعی شما را توسط افراد مطمئن و آموزش دیده انجام می دهیم و بدون استفاده از هیچ ابزار جعلی جهت رشد شبکه اجتماعی شما تلاش خواهیم کرد. این افراد توسط تیم تحقیقاتی ما بروز شده و طبق آخرین استاندارها، مدیریت پیج شما را بر عهده می گیرند.

پکیج های مدیریت شبکه های اجتماعی، قیمت مدیریت پیج اینستاگرام و تلگرام و .. بهترین و مناسب ترین پکیج را انتخاب کنید و کار مدیریت پیج خود را آغاز کنید.